Obchody Dnia Niepodległości i Mianowanie na Ucznia

19 listopada w naszej szkole odbyły się dwa bardzo ważne wydarzenia, uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pasowanie na ucznia naszej szkoły.
Podczas pierwszej uroczystości przygotowanej przez uczniów z klasy „Bocianki” wych. Sylwia Wąsowicz – przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy, przez dzieje ciężkiej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Akademia ta z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów doskonałą lekcją historii i patriotyzmu.
Natomiast druga część akademii długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów PSS. Podczas uroczystości pierwszoklasiści z klasy Niedźwiadki” wych. Marta Pałczyńska -pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze oraz tańczyć.
Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez panią dyrektor. Pierwszaki bardzo głośno i z przekonaniem ślubowały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.
Przedszkolaków tez nie ominęła tak ważna chwila jak pasowanie na przedszkolaka, wych. Izabela Marcinkowska dopilnowała aby każdy nawet najmłodszy uczeń poczuł powagę bycia uczniem naszej szkoły pasując dzieci w klasie ze wszystkimi honorami.
Wszystkim nowym uczniom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

This slideshow requires JavaScript.

Posted in Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *