Przy grobie kapitana

W niedzielę 30 października odbyły się uroczystości ku pamięci Kapitana Mamerta Stankiewicza. Na początku odbyła się msza święta po której zgromadzeni udali się na grób kapitana. Obecny był także konsul Włodzimierz Sulgostowski. Na cmentarzu nastąpiło przywitanie zebranych oraz odśpiewanie hymnu polskiego. Następnie Kamil Tankiewicz przybliżył zgromadzonym postać Kapitana Mamerta. Po wspólnej modlitwie nastąpił apel poległych oraz ceremonia złożenia kwiatów i zapalenia zniczy.
Naszą szkołę reprezentowały panie Dyrektor Anna Dragan i Monika Sarnicka, które w imieniu szkoły złożyły wieniec. Dziękujemy za udział w uroczystości obecnym uczniom i rodzicom, a w szczególności Julii Sarnickiej, Natalii i Jakubowi Biszczak, którzy pełnili wartę honorową. Dziękujemy również pani Agnieszce Biszczak za pomoc w organizacji i opiekę nad grobem.

Autor zdjęć: Bartłomiej Wilczek

Posted in Bez kategorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *